Windows Mobile

Vedeli ste, že človek sa priemerne pozrie na svoj telefón 6x za hodinu? Využite túto skutočnosť na zlepšenie svojho biznisu. Ponúknite svojim zákazníkom možnosť využiť vaše služby cez mobilnú aplikáciu, budujte si s nimi dlhodobý vzťah a prehlbujte vzájomnú dôveru. Buďte o krok vpred pred konkurenciou.

Mobilná verzia systému Windows je tretia najpopulárnejšia platforma na svete, ktorá sa stáva rovnocenným súperom na trhu. Bola vyvinutá spoločnosťou Microsoft a súčasná verzia 10 nahrádza staršie systémy Windows Phone a Windows Mobile. Ponúka užívateľské rozhranie s dizajnovým jazykom Metro UI skladajúce sa z úvodnej obrazovky zloženej zo „živých dlaždíc".

Platforma Windows ponúka možnosť univerzálneho vývoja aplikácie, čo umožňuje cieliť používateľov nielen mobilných telefónov, ale aj tabletov a počítačov.

Operačný systém Windows 10 Mobile je preferovaným systémom na mobilných zariadeniach značky Nokia a Microsoft. Je to vďaka odkúpeniu mobilnej divízie Nokie spoločnosťou Microsoft na začiatku roka 2011. Verzia Windows 10 Mobile beží na smartfónoch od výrobcov ako Microsoft, Xiaomi a Alcatel.

Používateľské rozhranie platformy Windows 10 Mobile založené na dizajnovom jazyku Metro UI je evolúciou rozhrania používaného vo Windows Phone 8. Na domovskej obrazovke sa nachádzajú „živé dlaždice“, ktoré predstavujú odkazy na aplikácie, funkcie a jednotlivé položky v smartfóne (kontakty, webové stránky, hry a aplikácie). Používatelia môžu pridávať dlaždice, meniť polohu alebo ich odstraňovať. V reálnom čase sú vždy aktualizované a plnia aj informačnú úlohu. Tvorba mobilnej aplikácie musí byť prispôsobená celkovému dizajnu platformy, ktorý sa zameriava na silné využitie typografie, jednoduchosť a jasnosť. Využíva jednoduchú ilustráciu, ostrý kontrast a odvážne tvary, ktoré sú jadrom celej grafickej stránky systému.

Windows 10 Mobile je po technickej stránke plne konkurencieschopný platformám iOS a Android. Microsoft navyše prišiel s inovačnou technológiou Continuum, ktorá umožní za využitia domovskej stanice premeniť vybrané mobilné telefóny na plnohodnotné počítače za použitia klávesnice, myši a externého monitoru.

Pri platforme Windows sa uplatňuje tzv. SDL (Microsoft Security Development Lifecycle). Ide o súbor záväzných bezpečnostných služieb, ktoré sú zoskupené podľa fáz životného cyklu vývoja softvéru. Mnohé skúsenosti ukázali, že bezpečnostné činnosti vykonávané v chronologickom poradí zabezpečujú vyššiu mieru bezpečnosti.

Verzia Windows 10 Mobile umožňuje pri vývoji mobilných aplikácií použiť a implementovať natívny kód a využiť ho na mobilnú, tabletovú aj počítačovú platformu. Za použitia rovnakých technológií je možné vytvárať aj aplikácie pre Xbox, televízory Surface Hub, IoT zariadenia a dokonca holografické zariadenia HoloLens.