Multiplatformové aplikácie

Podstatou multiplatformovej aplikácie je to, že až 97% kódu vytvorenej aplikácie možno použiť na viacerých operačných systémoch. Na tvorbu a vývoj sa používajú nástroje založené na programovacích jazykoch ako CSS, HTML a JavaScript, pričom najčastejšie sa používa verzia HTML5 a CSS3.  

V prípade, že má klient vyslovene záujem o takýto typ mobilnej aplikácie, snažíme sa mu vysvetliť jej podstatu a poukázať na to, že multiplatformová aplikácia je vhodná ako demo pre investorov a nie ako plnohodnotná aplikácia pre reálnych užívateľov. Ak chce mať klient úspešnú aplikáciu s potenciálom presadiť sa nielen na slovenskom, ale aj zahraničných trhoch, odporúčame mu natívnu aplikáciu. Takáto aplikácia sa vyvíja priamo na mieru pre konkrétnu platformu (iOS, Android), čím je výkonnejšia a dokáže lepšie využiť natívne funkcie danej platformy.

Multiplatformové aplikácie využívajú webové technológie HTML5, CSS3 a JS, vďaka čomu je ich vývoj podstatne rýchlejší a šetrí sa celkový čas. Sú zvyčajne lacnejšie ako natívne aplikácie a sú univerzálne, čo znamená, že niektoré ich funkcie sú zjednodušené a prispôsobené na fungovanie vo viacerých operačných systémoch.