iOS

Vedeli ste, že človek sa priemerne pozrie na svoj telefón 6x za hodinu? Využite túto skutočnosť na zlepšenie svojho biznisu. Ponúknite svojim zákazníkom možnosť využiť vaše služby cez mobilnú aplikáciu, budujte si s nimi dlhodobý vzťah a prehlbujte vzájomnú dôveru. Buďte o krok vpred pred konkurenciou.

Produkty značky Apple s operačným systémom iOS sú vnímané svojou zákazníckou komunitou ako exkluzívny produkt v prvotriednej kvalite. V dnešnej dobe sa v AppStore nachádza viac ako milión platených i bezplatných mobilných aplikácií, preto je práve iOS platforma z globálneho hľadiska považovaná za najziskovejšiu.

Jedna z výhod platformy iOS spočíva v menej náročnom vývoji, pretože viac ako 85% užívateľov používa poslednú verziu tohto operačného systému a nie je preto nutné sa až tak zaoberať kompatibilitou. Vďaka vysokej miere bezpečnosti pre užívateľov je navrhnutá mobilná aplikácia pre platformu iOS značne výnosná a má veľký potenciál do budúcnosti.

Operačný systém iOS sa používa na Apple platformách iPhone, iPad a iPod Touch. Produkt iPhone nie je len značkovým smartfónom. Pre svojich užívateľov je symbolom dizajnovej dokonalosti, komfortného používania a nesie v sebe silný náboj pozitívneho imidžu. Mnoho ľudí si nedokáže predstaviť svoj každodenný život bez používania tohto zariadenia. Vďaka dostupným aplikáciám prehráva hudbu a filmy, vyhľadáva, naviguje, zapisuje, komunikuje, bloguje, počíta, projektuje, kreslí, maľuje a umožňuje tiež pristupovať k vzdialenej ploche PC. Naša spoločnosť Touch4IT vám môže pre operačný systém iOS vytvoriť informačné, nákupné, navigačné, ale aj komunitné a zábavné aplikácie, vrátane pútavých hier.

Dizajn mobilných aplikácií navrhujeme s ohľadom na intuitívne a ľahké ovládanie, pričom sa držíme hesla “menej je viac”. Pri tvorbe aplikácií sa snažíme uplatňovať čistý, minimalistický a funkčný dizajn, na ktorý sú užívatelia značky Apple zvyknutí. Na báze wireframe sa jednoduchým plánovaním rozmiestňujú funkčné prvky danej platformy pre mobilnú aplikáciu, prípadne webovú stránku. Je to schematická kresba, ktorá neobsahuje grafiku, ale obrázky. Wireframe tvoríme a dolaďujeme od začiatku vývoja vašej mobilnej aplikácie. Počas celého procesu sa snažíme wireframe tvoriť podľa zásady: „Nenúťme užívateľa premýšľať“.

CoreData umožňujú ukladať lokálne dáta, čo znamená, že aplikácia dokáže fungovať aj bez dátového pripojenia. Pre iOS sa programuje v Xcode, podobne ako pre OS X. Xcode podporuje širokú paletu jazykov ako C, C++, Objective-C, Swift, Java, AppleScript a Python, a beží len na počítačoch od Apple.

Každá mobilná aplikácia na platforme iOS podlieha nekompromisnej kontrole priamo v AppStore, následnému schváleniu a uvoľneniu do AppStore pre konečného užívateľa. Aplikácie sa kontrolujú priamo spoločnosťou Apple, pričom hlavný dôraz sa kladie na kód aplikácie, nepovolený obsah a zakázané knižnice.

Mobilné aplikácie pre operačný systém iOS navrhujeme vždy na mieru, podľa aktuálnych štandardov, a preto sú výkonnejšie a lepšie využívajú jeho natívne funkcie. Natívna aplikácia sa vytvára s dôrazom na zachovanie prirodzeného prostredia, ktoré používatelia zariadení od Apple dobre poznajú.