Prvý Facebook chatbot na odhaľovanie falošných správ

Umelá inteligencia Chatbot Vzdelávanie
chatbot checkbot

V súčasnom svete presýtenom množstvom informácií je ťažké rozlíšiť medzi pravdou a zavádzaním. Rôzne zdroje podávajú rôzne pohľady na situáciu a veľakrát to môže byť naozaj mätúce. 

Pre autora projektu Seesame sme vyvinuli konšpiračného chatbota nazvaného Checkbot, ktorému môžete poslať správať s odkazom na článok a chatbot vám povie, či je na ňom niečo podozrivé a zavádzajúce.

Ako sme naprogramovali chatbota?

Dnes na internete už existuje databáza všeobecne známych konšpiračných webov. Keď Checkbotovi pošlete správu s odkazom na určitý článok na určitom webe, chatbot najprv skontroluje túto databázu webov a dá vám výsledok. Ak sa aj článok nachádza na niektorom z konšpiračných webov, nemusí to hneď znamenať, že aj daný článok obsahuje dezinformácie, preto prichádzajú na rad ďalšie kontroly.

Prácu na projekte, ktorý bojuje proti manipulácii a šíreniu dezinformácií, považujeme za skvelý spôsob ako prispieť k zlepšeniu spoločnosti a pomôcť ľuďom pri vyhodnocovaní prijímaných informácií. 

Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.