False
hot coffee game

Mobilná hra Hot Coffee s pútavým príbehom

Hot Coffee je hra s príbehom zameraná na mladých ľudí. Stačí len vstúpiť do virtuálneho mesta a rozlusknúť náruživý príbeh, ktorý sa tam odohráva. Je len na vás, ako to skončí. Vyzvi aj svojich priateľov a poraz ich vysokým skóre.

Úloha

Našou hlavnou úlohou bolo vytvoriť mobilnú hru primárne orientovanú na mladých ľudí, ktorá hráča ponorí do náruživého a zábavného hrania. Výzvou bolo naprogramovať hru tak, aby sa hráč nenudil, mal záujem hrať ďalej a odomykať nové príbehy.

Riešenie

Aplikáciu sme vyvíjali v spolupráci s profesionálnymi hernými dizajnérmi a na tvorbe príbehu i jednotlivých levelov sme pracovali veľmi dlhý čas. Na testovanie sme pozývali reálnych používateľov, ktorí vždy priniesli nové pripomienky a nápady. Tie sme vždy zapracovali do analýzy a do kompletného zlepšenia hry.

Kľúčové funkcie

V Hot Coffee je možné hrať ako jeden hráč alebo si vybrať multiplayer príbeh. Každý príbeh pozostáva z množstvo fotografií, ktoré hráč odhaľuje po úspešnom odohraní jednotlivých minihier. Na konci každej hry získava hráč určitý počet bodov - skóre, v závislosti od toho, ako hráč zvládol danú hru. Pri hraní si ty sám - ako hráč - môžeš vybrať, akým smerom sa bude uberať celý príbeh.

Platba

Hráči môžu odomknúť prémiové fotky a rozličné cesty prostredníctvom virtuálnych peňazí. Tie môžu získať ako cenu pri hrách alebo si ich môžu "nakúpiť" v app store. Prostredníctvom peňazí môžu tiež dobíjať svoju energiu.

Minihry

V rámci celého projektu hrajú hráči rozličné minihry, ktorých náročnosť sa zvyšuje postupne s tým, ako sa rozvíja daný príbeh. Náročnosť sa naopak znižuje v prípade, že sa vám nepodarí v hre získať dostatočný počet obodov. Minihry sú tematicky prepojené s fázou príbehu, v ktorej sa nachádza konkrétny hráč.

V prvej minihre sa zabavíte pri zbieraní spodného prádla, ktoré sa objavuje na šnúrach. Je to hra, v ktorej musíte dokázať svoje rýchle reakcie. Rozlišujte jednotlivé kúsky oblečenia a zbierajte.

Druhá minihra dá zabrať najmä vašim očiam. Sledujte dané poličky a snažte sa zapamätať všetky veci, ktoré sa na nich nachádzajú. Potom veci zmiznú, opäť sa objavia a jedna z nich je iná. Viete, ktorá to bola?

Ste dobrí v matematike? Aby ste zvládli túto minihru, musíte vedieť aspoň základné súčty alebo mať pri sebe kalkulačku. Cieľom je, aby ste vybrali tie čísla, ktorých súčet vám dáva číslo vo štvorčeku.

Hráči môžu komunikovať medzi sebou v chat miestnostiach, ktoré sú zaznačené na mape mesta. Každá miestnosť má svoju vybranú tému a hráči tak môžu náruživo diskutovať a spoznávať nových ľudí.

Mobilná hra Hot Coffee umožňuje, aby si užívateľ vytvoril svoj vlastný príbeh podľa najtajnejších predstáv a ponúkol ho na hranie aj ostatným hráčom. Zároveň je tu možnosť sledovať leaderboard so skóre, ktoré nahrali jednotliví užívatelia. 

V októbri 2015 sme založili spoločnosť Touch Point, s.r.o. spolu so spoločníkmi - Andrej Golovkov, Erik Fürstenzeller a firmami KBA consulting, s.r.o. a Infinity Capital Group, a.s.. Z tejto spolupráce sa naozaj veľmi tešíme. 

TouchPoint - Touch4it

 

Dokonca aj keď sme tým klientom my sami. Na projekte pracujú špecialisti zo spoločnosti Touch4IT - teda my, ale aj odborníci z herného štúdia PowerPlay Manager.

andrej golovkov - hot coffee

Andrej Golovkov | COO & Lead Game designer at PowerPlay Studio

Chalani z Touch4it sú vždy veľkou oporou pri vývoji projektu. Je na nich spoľahnutie a sú veľmi pracovití. Veľkým benefitom je ich prístup k práci, nad ktorou uvažujú nie len ako vývojár, ale hlavne ako zákazník, pre ktorého je projekt pripravovaný.

Services provided

Na každom projekte pracujeme dôkladne a s použitím rôznych poznatkov a technológií. V tomto projekte sme sa venovali: