Whatsapp

Takúto horúcu novinku prinesie platforma WhatsApp

Spoločnosť WhatsApp sa rozhodla vstúpiť do podnikateľského sveta a v blízkej budúcnosti zavedie nové funkcie, ktoré ocenia najmä firmy (ale v konečnom dôsledku aj spotrebitelia). O aké novinky pôjde?

 

Ani nie pred dvoma mesiacmi vyšla správa o tom, že počet aktívnych používateľov aplikácie WhatsApp neustále narastá a dokonca aj prekročil hranicu 1,3 miliardy. Posledné štatistiky ukazujú, že každý deň odošlú užívatelia viac ako 55 miliárd správ a 4,5 miliardy fotografií.
 

WhatsApp screen mobile
Zdroj: whatsappbrand.com.


V súčasnosti komunikačná platforma WhatsApp testuje všetky svoje nové funkcie, ktoré chce implementovať, aby uľahčila komunikáciu s firmami. Jej predstavitelia sa vyjadrili nasledovne: 

"Pre nás je kľúčové sledovať to, ako súčasní používatelia komunikujú s firmami a na základe toho navrhovať riešenia. Naša vízia je úplne jednoduchá - chceme, aby ľudia udržali kontakt medzi sebou navzájom a aby dokázali čo najjednoduchšie komunikovať aj s firmami." 

 

Ako prvý krok zo strany komunikačnej platformy bola tvorba firemných (obchodných) profilov, pri ktorých - ak budú overené - sa bude nachádzať zelený odznak potvrdzujúci ich autenticitu (obrázok dole). Odznaky overujúce váš oficiálny štatút značky vám pomôžu vyniknúť v danej komunikačnej platforme a poskytnúť svojim zákazníkom záruku, že nejde o žiadnych podvodníkov.
 

WhatsApp screen iphone
Zdroj: indiatoday.intoday.in. 


Platforma WhatsApp tiež plánuje uviesť aj nové free nástroje pre malé podniky a komplexnejšie podnikové riešenia (pravdepodobne už platené) pre väčšie spoločnosti, ktoré podnikajú v globálnom meradle (banky, letecké spoločnosti,...). Tieto spoločnosti napríklad budú môcť zasielať užitočné upozornenia ako informácia o trvaní letu, o potvrdení doručenia zásielky a podobne.