Ktorá je top Android komunikačná aplikácia na svete?

Aug 02. 2016
android komunikačná aplikácia

Spoločnosť SimilarWeb analyzovala trh a zisťovala, ktorá android komunikačná aplikácia sa v krajinách najčastejšie používa na chatovanie a komunikovanie s ostatnými ľuďmi.

Top android komunikačná aplikácia je...

Na základe posúdenia počtu inštalácií a každodenného používania sa na prvom mieste umiestnila aplikácia WhatsApp, ktorá sa používa v 109 krajinách – krajiny v Európe, Južnej Amerike, Afrike, Ázií a rôzne ďalšie.

 

Druhou najpoužívanejšou aplikácou je Facebook Messenger, ktorý dominuje vo väčšine anglicky hovoriacich krajín (Austrália, Kanada, USA). Aktívne sa využíva v 49 krajinách a je najpoužívanejším Android chatom aj na Slovensku. V Spojených štátoch amerických si FB Messenger nainštalovalo až 60% všetkých majiteľov zariadení s operačným systémom Android, zatiaľ čo WhatsApp si nainštalovalo len 21%. Na druhej strane však užívatelia WhatsApp používajú aplikáciu priemerne 29 minút denne, zatiaľ čo užívatelia Messengeru len 10 minút a 30 sekúnd denne.

 

Android komunikačná aplikácia svet
Zdroj: SimilarWeb

 

Na treťom mieste sa umiestnil Viber, ktorý sa najviac používa v krajinách ako Bielorusko, Moldavsko, Ukrajina a ďalšie.

 

Medzi všetkými komunikačnými aplikáciami sa nachádzajú i také, ktoré dominujú len v jednej krajine. Napríklad Kakao Talk v Južnej Kórei, Zalo vo Vietname alebo BBM v Indonézii.

 

Ktorá android komunikačná aplikácia je obľúbená pre vás?

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.