vianoce touch4it

Touch4IT prezrádza: Čo tradične robievame na Vianoce?

vianoce touch4it

Touch4IT prezrádza: Čo tradične robievame na Vianoce?

Obchodné domy sa ponorili do vianočnej atmosféry už na začiatku novembra, no dnes už aj my vnímame, že Vianoce sú za dverami. Za chvíľku budeme sedieť pri vianočnom stromčeku, počúvať vianočné koledy, chrúmať medovníky a náruživo rozbaľovať darčeky. Tešíte sa? 

Vianoce sú sviatkom, kedy na chvíľu spomalíme a necháme sa unášať sladkou vianočnou atmosférou. S pohárom vareného punču v ruke pomáhame mamke pri ozdobovaní stromčeka či s ocinom sadáme k vianočnému filmu napchávajúc sa lahodnými koláčmi. Zaujíma vás, aké sú NAŠE najobľúbenejšie vianočné tradície?

1. Najlepší je čas strávený s rodinou 

Keď sme sa pýtali medzi sebou, čo máme najradšej na Vianociach, takmer v každej jednej odpovedi zaznelo slovo "rodina". Neplatí to teda len vo filmoch, ale aj v skutočnosti. Rodina je pre mnohých z nás veľmi dôležitá a Vianoce bez nej by neboli tými pravými. Niekedy to totiž nie je o stromčeku, jedle či darčekoch, ale práve o tom, s kým v tej chvíli ste a na koho sa pred sebou usmievatte. :)  

vianoce s rodinou obrazok

2. Keď by naše oči iba stále jedli

Jedlo, jedlo a ešte raz jedlo. Aké by to boli Vianoce bez majonézového šalátu, sladkých oplátok či voňavých koláčikov? I keď to nie je to najdôležitješie, mnohí z nás sa tešia práve na túto stránku sviatkov, aj keď to so sebou prináša samozrejme aj niekoľko kilečiek naviac.  

V súvislosti s jedlom nás pobavila odpoveď jedného z nás: "Mojou tradíciou je nedočkavo sa pozerať na môjho ocina ako si už tretíkrát prikladá na tanier rybu a šalát a nechápavo pozerať koľko toho ešte plánuje zjesť, keďže my by sme si už chceli otvoriť darčeky.:D" 

3. Rozprávky naše milované

Viete si predstaviť Vianoce bez "Popelky" alebo Mrázika? Rozprávky milované i nenávidené, no ruku na srdce - určite "bežia" aj u vás doma. Vianoce sú tým najlepším obdobím, kedy sa oplatí si nahodiť hrubé ponožky a schovať sa pod deku s horúcim kakaom v jednej ruke a hrsťou medovníkov v druhej. Mnohí z nás predsa už poznajú naspäť repliky zo Sám doma alebo sa smejú z vianočných Griswoldovcov. 

 

gif santa vianoce
Zdroj: Gifer.com

4. Návšteva vianočných trhov

Pri peknom počasí sa niektorí poriadne naobliekame, na hlavy nasadíme čapiče, na ruky rukavice a vydáme sa na vianočné trhy v našom meste, ktoré už z diaľky lákajú svojimi svetlami a lahodnými vôňami. Už tradične si kúpime varené vínko, punč alebo potešíme žalúdok cigánskou či lokšami. 

5. Celý deň v pyžame

Čo prichádza ako taká čereštička na torte je pohoda, ktorú máme počas Vianoc. Mnoho z nás sa priznáva i k tomu, že sú dni, kedy ostanú aj celé doobedie či dokonca celý deň vo svojom pohodlnom pyžamku a nevystrčia zo svojho príbytku ani nos. :)

 

Želáme vám všetkým krásne vianočné sviatky plné lásky, radosti a pohody. ❤️🎄