Top Android aplikácie za rok 2017

Technológie Jan 04. 2018
top android aplikacie

Rok 2017 bol veľkým prelomom v celej technologickej sfére. Nielen spoločnosť Apple prichádzala s inováciami, množstvo noviniek sa objavilo aj na strane Android zariadení. Ktoré Android aplikácie vyvinuté počas minulého roka sú považované za tie TOP?

1. GlassWire 

GlassWire je bezpečnostná aplikácia publikovaná v marci 2017. Jej hlavnou úlohou je monitoring využívania dát jednotlivých aplikácií prostredníctvom wifi a mobilných dát. Samozrejme to nie je prvá aplikácia svojho druhu, ale používateľov poteší jednoduchým dizajnom a ovládaním a perfektne prehľadnými štatistikami.   

2. Socratic 

Aplikácia Socratic sa označuje za jeden z najlepších vzdelávacích nástrojov roka 2017. Keď máte problém s nejakou úlohou, odfotíte ju a následne vám umelá inteligencia v aplikácií zašle postup na vyriešenie danej úlohy. Aplikácia sa v súčasnosti môže pochváliť s viac ako 100 miliónom vyriešených otázok. Úloha môže byť napríklad z oblasti matematiky, histórie, ekonómie, angličtiny a vedy.  

3. Coinbase 

Aplikácia Coinbase sa veľmi rýchlo stala populárnou a v súčasnosti sa odporúča ako jeden z najlepších spôsobov na nákup a bezpečné uchovávanie virtuálnych mien ako sú bitcoin, ethereum a litecoin. Aplikácia zoskupuje viac ako 11 miliónov zákazníkov a približne 38 tisíc obchodníkov.  

4. The Walk 

Aplikácia The Walk je kombináciou zábavy a zdravého životného štýlu. Čím viac budete počas dňa chodiť, tým viac vám aplikácia bude odhaľovať a vy budete môcť zachrániť planétu. O čo ide? Zistite sami. :) 

5. Path Guide 

Spoločnosť Microsoft vyvinula v roku 2017 aplikáciu s názvom Path Guide, ktorá pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím orientovať sa vo vnútri budovy. Keď sa ocitnete v budove, ktorú predtým namapoval iný používateľ, môžete sa pomocou hlasových pokynov jednoduchšie pohybovať - hlas vám hovorí koľko krokov, ktorým smerom, kam sa otočiť a kam zahnúť. Je to naozaj veľký pomocník. 

6. What the Forecast?! 

What the Forecast?! je očarujúca aplikácia, ktorej úlohou je prognózovať počasie po celom svete. Okrem predpovedi počasia vám však ukazuje aj krátke a úsmevné komentáre, ktoré vám hneď zlepšia deň (viac ako 6 600 fráz).      

7. Mimicker Alarm 

Aplikácia Mimicker Alarm sa označuje ako "garážový projekt" spoločnosti Microsoft. Je to bezplatná aplikácia plniaca úlohy ranného budíka, ktorý vás určite zobudí. O čo ide? Budík vypnete iba tým, že budete musieť splniť určitú úlohu - napodobniť nejakú činnosť (napr.: urobiť si selfie, povedať určitú frázu a podobne).

Touch4IT redakcia
Touch4IT Redakcia
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.