Svetová značka GoPro vie, ako ovládnuť trh s videokamerami

Oct 12. 2016
gopro videokamera

“GoPro už nie je len kamera. Je to platforma prinášajúca zážitok a potešenie všetkým ľuďom po celom svete,” povedal hlavný marketingový riaditeľ - Paul Crandell.

Ak ste ešte nepočuli o značke GoPro...

V roku 2002 bol Nick Woodman na surferskom výlete v Austrálií a tam zistil, že amatérske fotoaparáty mu nepostačujú na to, aby zachytili tie najlepšie momenty na vode. To ho inšpirovalo k tomu, aby vytvoril spoločnosť GoPro na výrobu odolných videokamier, ktoré sú prvotne určené najmä pre športovcov a ľudí s dobrodružným srdcom.

Práve na jeseň tohto roku predstavila spoločnosť trojicu kľúčových noviniek. Prvou z nich je dron Karma, ktorý je použiteľný hneď po vybalení z prenosného balenia a ľahko ovládateľný. Druhou novinkou je 3-osový stabilizátor, vďaka ktorému spravíte pekné stabilizované zábery. A nakoniec je to nová generácia kamier s názvom Hero 5. Nové kamery sú kompaktné, jednoduché na montáž a používanie, pričom nechýbajú nové a vylepšené funkcie.

 

gopro dron

Štatistiky

  • GoPro má viac ako 4,2 milióna subscriberov na kanáli Youtube
  • Približne 6 000 videí natočených kamerou GoPro je uverejnených na YT každý deň
  • Hashtag “GoProing” sa na Twitteri používa ako označenie niečoho fenomenálneho
  • Každé video od atléta sponzorované značkou GoPro má na YT viac ako 50 miliónov videní    

Čo vás môže naučiť táto značka?

Ak chcete vytvoriť kvalitný a zaujímavý obsah, ktorý zvýši angažovanosť vašich marketingových kampaní, pýtajte sa tieto otázky:

1. Ako môžeme propagovať našu značku tak, aby sme vytvorili silnú komunitu nadšených používateľov?

GoPro nie je len spoločnosťou, ktorá vyrába videokamery. Je to platforma združujúca svojich zákazníkov, ktorí chcú svoj životný štýl zachytávať aj digitálne. Premyslite si, čo znamená vaša firma pre zákazníkov a ako ju možno k nim priblížiť.

2. Ktoré doplňujúce značky /spoločnosti by mohli byť našimi partnermi?

Spoločnosť GoPro napríklad spolupracuje s vrcholovými atlétmi a hotelmi. Pouvažujte aj vy nad kreatívnymi spôsobmi ako propagovať svoju značku a priviesť svoje produkty či služby na nové trhy.  

3. Ako môžeme priniesť našim zákazníkom ich 15 minút slávy?

Odmeniť svojich zákazníkov možno i tak, že pri vytváraní obsahu budete čerpať z ich nápadov, skúseností či zážitkov. Chcete natočiť reklamu na váš produkt? Oslovte svojich verných zákazníkov a poďakujte sa im ich participáciou na reklame, kde budú môcť ukázať samých seba.

4. Ako môžeme vášeň a entuziazmus našich zamestnancov preniesť aj na našich zákazníkov?

Zamestnanci spoločnosti GoPro sú zanietení dobrodruhovia, športoví nadšenci a samotní používatelia videokamier GoPro. A práve to využíva aj samotná spoločnosť. Ukazuje svojim zákazníkom ich zanietenosť a radosť z používania, ktorá môže zasiahnuť aj ich.

 

Očarujúce video ako reklama na GoPro Hero 5:

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.