Projekt JustMe očaril na svetovom veľtrhu CeBIT. Vaše fotografie dostanú nový rozmer

Naša práca Apr 19. 2017
CeBIT JustMe Touch4IT

CeBIT je najväčší veľtrh digitálneho priemyslu na svete, ktorý prebieha počas 5 dní a každoročne sa tam stretne viac ako 200 prednášajúcich, 3 000 vystavovateľov a zhruba 200 000 účastníkov. Tento veľtrh je výborným miestom na prezentáciu projektov z oblasti digitálnych technológií, na nadväzovanie obchodných partnerstiev a nadobúdanie nových znalostí z danej oblasti.

Predstavujeme vám projekt s názvom JustMe prichádzajúci z rakúskeho trhu...

Každý z nás sa už určite ocitol v situácií, kedy sa snažil odfotiť peknú historickú pamiatku alebo nejaké zaujímavé miesto a odrazu zistil, že na fotografií dominujú hlavy iných turistov, pohybujúci sa bicyklisti alebo uháňajúce autá. A práve v takejto chvíli prichádza na rad JustMe!

Aplikácia JustMe je založená na jednoduchom algoritme, ktorý na fotografií (alebo krátkom videu) rozpozná všetky pohybujúce sa objekty a odstráni ich. Názornú ukážku môžete vidieť na obrázku dole.

 

JustMe nahlad

Aký je príbeh projektu JustMe?

Všetko sa to začalo v krásnych Benátkach... CEO projektu JustMe - Tomas Musil - sa vybral na výlet s cieľom preskúmať toto očarujúce mesto vody a slnka a odniesť si so sebou množstvo zážitkov. Po príchode domov si začal prezerať fotografie a uvedomil si, že na nich Benátky ani nie je poriadne vidieť. Na všetkých fotografiách dominovali hlavy iných turistov, pohybujúce sa vozidlá a mnoho ďalších objektov. A tak prišiel s nápadom vytvoriť algoritmus, ktorý by dokázal odstrániť z fotky všetky takéto objekty. Túto myšlienku rozpracoval aj vo svojej bakalárskej práci a s navrhnutou koncepciou sa zúčastnil na viacerých súťažiach (a odniesol si aj niekoľko ocenení). V júli 2016 sa rozhodol danú aplikáciu naozaj vytvoriť a priniesť ju na trh. Pre tento krok si vybral nás - spoločnosť Touch4IT - a od toho času aktívne spolupracujeme na optimalizácií a implementácii celkovej koncepcie, t.j. vývoji aplikácie. Aplikáciu tvoríme tak, aby sme ju dokázali spustiť na akomkoľvek operačnom systéme od desktopových až po mobilné zariadenia. Na začiatok pripravujeme verziu pre Android aj iOS.

 

Kliknite na odkaz a pozrite si video demo aplikácie JustMe → https://www.youtube.com/watch?v=Idc75BhvbeU

Ako obstál projekt JustMe na veľtrhu CeBIT?

Ako prezrádza aj samotný názov článku, koncepcia aplikácie JustMe mala veľký úspech a upútala množstvo účastníkov i mnohých vystavovateľov. Po jej odprezentovaní sa Tomasovi Musilovi ozvalo viac ako 200 záujemcov, medzi ktorými boli aj predstavitelia značky Samsung, Canon, Leica a ďalší.

Okrem JustMe vás poteší aj funkcia JustFilterMe...

Aby sme ulahodili aj všetkým milovníkov filtrov na úpravu fotografií a videí, spolu s aplikáciou JustMe uvedieme na trh aj funkciu s názvom JustFilterMe. Tento doplnok bude vedieť samostatne upravovať pozadie/popredie, t.j. upravovať pohybujúce sa alebo nepohybujúce sa objekty na fotografií alebo na videu.
Ako môžete vidieť na obrázku dole, vďaka funkcií JustFilterMe budete vedieť zvýrazniť pohybujúce sa objekty na fotografií a pozadiu dať rozmazaný nádych, čím dodáte celej fotografií originálny vzhľad.

 

JustMe nahlad

 

Kliknite na odkaz a pozrite si video demo aplikácie JustFilterMe → https://www.youtube.com/watch?v=eWIHgAh5wS0

Touch4IT redakcia
Touch4IT Redakcia
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.