4 originálne vianočné kampane, ktoré vás naladia na sviatky

Marketing Dec 18. 2017
vianocne kampane

Niektoré sú otravné, niektoré zaujmú... aj tak možno charakterizovať vianočné kampane. Väčšina obchodov a značiek sa musí na Vianoce pripravovať už niekoľko týždňov dopredu. Musia si premyslieť svoju stratégiu a navrhnúť kampane, ktoré ľudí zaujmú a nie odpudia. Týmto značkám sa to určite podarilo... 

1. Budweiser: #HolidayBuds 

Pred troma rokmi – na Vianoce 2014 – značka Budweiser spustila vianočnú kampaň na sociálnych sieťach pod označením "#HolidayBuds" s cieľom "spraviť zo starého nové". Vyrobili 10 000 retro fliaš piva s dizajnom z rokov 1918, 1933 a 1969 a umiestnili ich do starých drevených prepraviek.  
 

vianočné kampane Budweiser
Zdroj: Twitter.com.

Zároveň vyzývali každého, kto si kúpi takéto pivo, aby to uverejňoval s hashtagom #HolidayBuds a zdieľal na sociálnych sieťach. Kampaň bola úspešná, pretože priniesla ľuďom niečo originálne a jedinečné, s čím sa chceli pochváliť a šíriť to ďalej.  
 

Budweiser tweet
Zdroj: Twitter.com.

2. Starbucks: #Redcup 

Za posledné roky si značka Starbucks vybudovala vianočnú kampaň okolo dizajnu svojich pohárov, ktorý sa z roka na rok menil.  
 

vianočné poháre Starbucks
Zdroj: Vox.com.

V roku 2016 si však povedali, že tentokrát nechajú priestor svojim zákazníkom a dajú im možnosť vytvoriť dizajn podľa seba. Každého, kto mal nejaký nápad, vyzývali k zverejneniu svojho náčrtu na sociálnej sieti Instagram. Z viac ako 1 200 návrhov zo šiestich krajín sveta si spoločnosť vybrala 13 vzorov (napríklad z Nemecka, New Yorku a ďalších), ktoré aplikovali na svoje poháre po celom svete.  

 

vianočné kampane Starbucks
Zdroj: Instagram.com. 

Tento rok však značka Starbucks nevsadila na červený odtieň, ale išla do bielej s červenými kresbami... a musíme priznať, že je to veľmi pekný a svieži vianočný dizajn. :) 
 

Starbucks tweet
Zdroj: Twitter.com.

3. McDonald's: #ReindeerReady 

Vianoce sú veľakrát o darčekoch pre svojich blízkych a milovaných, ale jedno dievčatko sa v tohtoročnej reklame od McDonald's stará o to, aby aj Santove soby boli spokojné
 


Najprv vezme iba jednu mrkvu, ale jej starší brat jej doma pripomenie, že Santa "nemá iba jedného soba" a tak nasleduje nočná cesta do McDonald's, kde nakúpia spolu s ocinkom ďalšie mrkvy. :) 

4. Garnier: "All I want for Christmas is..."  

Kozmetická značka Garnier od spoločnosti L'Oreal sa v roku 2010 predstavila na Vianoce v "novom svetle". Pravdepodobne sa inšpirovala vianočným hitom "All I want for Christmas is you" od Mariah Carey, ktorý je obľúbený najmä medzi ženami a zaujala tak ženskú populáciu na prvý pohľad.  
 

vianočné kampane Garnier
Zdroj: Behance.net.
Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.