Nové Playstation 4 Slim a 4 Pro sú už v predaji

Technológie Apr 13. 2017
Playstation

Playstation 4 Slim – nový kabát a gamepad

PS4 Slim, ako už názov napovedá, je tenšia verzia pôvodnej Playstation 4. Rozmery sa zmenšili o 30%, hmotnosť o 25%. Znížila sa aj spotreba, až o 30%, čo znamená, že Slim je tichšia a spotrebuje menej elektriny. Vylepšený bol aj gamepad, ktorému pribudlo podsvietenie na dotykovej ploche. Výkon Slim verzie sa zhoduje s pôvodnou PS4, zmeny sú teda len kozmetické. Oficiálna cena za verziu s 500 GB HDD je nastavená na 299 €, no už teraz ju slovenské e-shopy ponúkajú aj o niekoľko desiatok eur lacnejšie.

Playstation 4 Pro – dvakrát vyšší výkon = hry v 4K

Viac pozornosti si však zaslúži PS4 Pro. Nový model prináša veľa zmien oproti pôvodnej PS4 a nejde iba o tie kozmetické ako v prípade Slim verzie. Najdôležitejšou novinkou je viac ako dvojnásobný výkon vďaka pretaktovanému procesoru a dvojici nových grafických kariet. PS4 Pro vďaka navýšeniu výkonu podporuje 4K rozlíšenie. O kompatibilitu s hrami na klasickú PS4 na nemusíte báť, budú fungovať aj na PS4 Pro. Vyšší výkon ale umožní, aby ste si v hre nastavili už spomenuté 4K rozlíšenie alebo krajšie vizuálne efekty a textúry pri pôvodnom rozlíšení. Na výber bude tiež možnosť navýšenia snímkovacej frekvencie. Playstation 4 Pro má v balení nový gamepad, podobne ako PS4 Slim, a HDD má veľkosť 1 TB. Oficiálna cena Playstation 4 Pro je 399 €.

Playstation ps4_preview

Obrázok: SONY

Virtuálna realita – nová dimenzia

Trendom v hraní hier a konzumácií digitálneho obsahu je v súčasnosti aj virtuálna realita. Sony nasleduje tento trend a ponúka Playstation VR, headset určený pre Playstation 4 a oba nové modely. Headset má 5,7‘‘ OLED displej s Full HD rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. V spolupráci s Move ovládačmi ponúkne Playstation VR jedinečný zážitok z hrania. Playstation VR sa predáva samostatne za cenu 399 €.

 

Playstation_vr_preview

Obrázok: Flickr/iphonedigital

 

Nové konzoly od Playstation predstavujú evolúciu a krok vpred zároveň. Slim verzia nahrádza pôvodnú PS4, Pro mieri na náročnejšieho zákazníka. Headset Playstation VR prináša technológiu budúcnosti do našich obývačiek už dnes. Ktorú z konzol si nájdete pod vianočným stromčekom? Podeľte sa s nami v komentároch na FaceBook-u.

Značky
Ďalšie články
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.