LinkedIn funkcia "Discover Members Nearby": kreatívne alebo divné?

Marketing Apr 12. 2018
linkedin nearby

Sociálna sieť LinkedIn predstavila ešte počas minulého roka 2017 novú funkciu pod názvom "Discover Members Nearby", ktorá vám odhalí mená a profily ľudí z vašej siete kontaktov - "first level connections" - nachádzajúcich sa v blízkom okolí. Táto funkcia je dostupná iba cez mobilnú aplikáciu LinkedIn a mala by byť prínosom pre tých, ktorí primárne komunikujú cez túto sieť.

"Neustále skúmame všetky možné spôsoby a cesty ako maximalizovať výhody LinkedInu. A práve funkciu "Discover Members Nearby" pokladáme za jeden zo spôsobov, ktorým k tomu možno prispieť. Jej cieľom je poskytnúť používateľom nové príležitosti na spoluprácu s ľuďmi v blízkom okolí. Napríklad keď idete na nejakú konferenciu alebo event, môžete si pozrieť, či sa tam nenáchadza aj niekto z vašich kontaktov."  - Predstavitelia LinkedIn pri uvedení novej funkcie

Kde a ako s tým pracovať?   

Otvorte si na mobilnom zariadení aplikáciu LinkedIn, kliknite dole na ikonku "My Network" a v hornej časti uvidíte ikonku "Find nearby"

linkedin


Aby ste vedeli túto funkciu používať, musíme mať zapnuté bluetooth pripojenie.

linkedin nearby


Po zapnutí bluetoothu sa aktivuje funkcia a začne vám hľadať ľudí z kontaktov prvej úrovne (používatelia, ktorí potvrdili vašu žiadosť o prijatie do kontaktov alebo ste vy potvrdili ich žiadosť) nachádzajúcich sa v okolí. Zároveň si môžete aj nastaviť či vás títo ľudia "objavia" iba keď máte zaplnutú funkciu, alebo aj počas nasledujúceho dňa, počas 3 nasledujúcich dní alebo v každý pracovný deň v čase od 9:00 do 17:00.   

linkedin nearby

 

Funguje takýto "real-life" networking? 


Cieľom sociálnej siete LinkedIn nikdy nebolo eliminovať osobný kontakt a preniesť celú komunikáciu do online prostredia. Ich prioritou je uľahčiť prvú fázu zoznamovania (online) a následne podporiť osobnú komunikáciu (face-to-face). A aj z tohto dôvodu vytvorili funkciu "Discover Members Nearby", ktorá vás má navádzať k tomu, aby ste oslovili známych nachádzajúcich sa v okolí a budovali silné profesionálne vzťahy.  

Vo všeobecnosti to môžeme zhrnúť tak, že je to jedna z funkcií, o ktorú niektorí z nás ani nezavadia a iní si ju nebudú vedieť vynachváliť. :)  
 
 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.