Jesenné novinky od Google

Technológie Oct 14. 2016
google_preview

Smartfóny s názvom Pixel nahradili Nexus

Prvá zásadná novinka je ukončenie rodiny smartfónov Nexus. Nové smartfóny spoločnosti Google sa volajú Pixel. Nejde však len o premenovanie, ide aj o zmenu filozofie.

 

google pixel
Foto: Google

 

Nexus zariadenia navrhli a vyrábali spoločnosti ako LG, Samsung alebo Motorola, a Google sa podieľal na ich vývoji. Pixely sú však ako sám Google tvrdí vyrobené „z vnútra von“ ním samotným. Pravda je taká, že smartfóny vyrába HTC, celý vývoj a dizajn má ale na starosti práve Google. Nemôžme sa preto čudovať, že na zadnej strane chýba jednak ikonický názov Nexus, ako aj logo výrobnej spoločnosti. Teraz tam už je iba logo „G“.

 

Čím sú smartfóny Pixel výnimočné?

Nebol by to Google, keby to nerozbalil vo veľkom štýle. Predstavil nám dvojicu Pixel smartfónov. Menší, 5 palcový sa volá len Pixel, väčší, 5,5 palcový má názov Pixel XL. Oba smartfóny ponúkajú rovnakú výbavu a to najlepšie, čo momentálne na trhu je. Najnovší a najvýkonnejší procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4GB RAM a 32 alebo 128 GB úložisko.

 

pixel_smartphone
Foto: Google

 

Google veľmi vyzdvihol použitý fotoaparát, ktorý získal skóre 89 bodov v nezávislom teste DxOMark, čo je najvyššie skóre pre smartfón v histórii. Nechýbajú funkcie ako nahrávanie videí v 4K alebo USB konektor typu C. Samozrejmosťou je prítomnosť najnovšej verzie OS Android 7.1 Nougat. Nechýba ani osobný asistent Google Assistant určený pre Pixel smartfóny, ktorý vám bude vedieť pomôcť a v priebehu času sa bude učiť, aby bol viac nápomocný. Nové Pixel smartfóny sú tiež prvými zariadeniami s certifikáciou Daydream pre podporu Daydream VR virtuálnej reality.

 

Ďalšie vychytávky od Google

Ďalšími novinkami sú headset Daydream View, nový Chromecast Ultra, router Google WiFi a nakoniec reproduktor Google home. Headset Daydream View je určený pre všetky Daydream zariadenia. Má priniesť najlepší zážitok z mobilnej virtuálnej reality.

 

daydream_vr
Foto: Google

 

Chromecast Ultra nadväzuje na predchádzajúce Chromecast zariadenia, a tentokrát prináša podporu streamovania 4K, HDR a Dolby Atmos obsahu.

 

Google WiFi je router od Googlu, ktorý je možné zakúpiť aj v sete troch zariadení. Spoločne tak vedia pokryť WiFi signálom väčšiu plochu. Výhodou bude aj jednoduché používateľské prostredie aplikácie, ktorá umožní napríklad obmedziť prístup pre konkrétne zariadenie.

Posledný spomenutý Google Home je inteligetný reproduktor s funkciou Google Assistant, ktorú nájdeme aj v Pixel zariadeniach. Vďaka hlasovým príkazom a ovládaniu iných zariadení, je vhodným pomocníkom do domácnosti.

Či a kedy budú nové produkty spoločnosti Google dostupné na Slovensku ešte známe nie je.

Značky
Ďalšie články
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.