Technológie

Oct 05. 2017

Aké novinky boli predstavené na Google Pixel 2 Event?

Google Pixel

Dňa 4. októbra 2017 o 9:00 sa v San Franciscu konal Google Pixel 2 Event, na ktorom spoločnosť predstavila celú radu nových produktov. O novinkách sa šepkalo už niekoľko dní dopredu, ale v tento deň to vyšlo oficiálne na povrch.
 

Google Pixel 2 Event

 

Otázka teda znie: čo nové priniesla spoločnosť Google na trh? 

 

Roztomilý pomocník Google Home Mini  

Google Home Mini predstavuje zmenšenú verziu doterajšieho zariadenia Google Home. Je to malý inteligentný reproduktor, ktorý spolupracuje so službami Google využitím inteligentného Google Asistenta. Zariadenie je skutočne kompaktné a na vrchu obsahuje skupinu LED svetiel a mikrofón na príkazy. Predaj tohto malého "drobca" začína od 19. októbra a bude dostupný v troch farebných prevedeniach – Chalk, Black a Red. Cena začne na hodnote 49 dolárov.   
 

Google Home Mini reproduktor
Zdroj: madeby.google.com.

 

Inteligentný Google Home Max vás bude počúvať na slovo 

Rozmernejší Google Home Max prináša doposiaľ najlepší zážitok zo služby Google Home. Pýtate sa prečo? Dokáže spolupracovať so službami tretích strán ako je napríklad Spotify alebo aj rozpoznať váš hlas a podľa toho spustiť váš osobný playlist. Reproduktor dokáže rozpoznať aj prostredie, v ktorom je umiestnený, a podľa toho upraviť ekvalizér. O zvuk sa stará dvojica 4,5-palcových basových reproduktorov a dvojica 0,7-palcových výškových reproduktorov. Zvuk z nich prechádza cez látkový obal, ktorý prepúšťa zvuk bez tlmenia a tým je až 20-násobne hlasnejší než klasický Google Home.  
 

Google Home Max
Zdroj: madeby.google.com.

 

Ideálny Android telefón zhmotnený do Pixel 2 a Pixel 2 XL 

Nový Google Pixel 2 bude dostupný v dvoch veľkostiach: s 5-palcovým a 6-palcovým displejom a troch farebných prevedeniach: čierna, biela a modrá (v modrej bude iba Pixel 2). Displej je vsadený do prevažne kovového, vodeodolného tela a so snímačom odtlačkov prstov. Telefón je vybavený výkonným čipom Snapdragon 835, 4 GB RAM, 64/128 GB vnútornou pamäťou a batériou s kapacitou 2 700 mAh.  
 

Google Pixel 2 smartfón
Zdroj: madeby.google.com.

 

Oba telefóny ponúknu 12,2 MP fotoaparát s optickou stabilizáciou a už legendárnou optimalizáciou od Google. Najväčšou prednosťou fotoaparátu je najmä softvér, ktorý vyniká lepším dynamickým rozsahom vďaka kombinácií viacerých fotografií s krátkou uzávierkou.  

 

Uvádza sa, že menší Pixel 2 bude stáť 649 dolárov a väčší Pixel 2 XL až 849 dolárov. Spoločnosť Google však láka aj tým, že k predobjednávkam smartfónu pribalí aj jeden Google Home Mini úplne zadarmo. Oplatí sa, nie? Smutnou správou však je, že telefóny sa u nás oficiálne predávať nebudú. Tešiť sa z nich môžu obyvatelia štandardných lokalít ako USA, Nemecko či veľká Británia.   
 

Pozrite si krátke promo video o nových Google smartfónoch:  

 

 

S Google Clips zachytíte všetky momenty 

Google Clips nie je akčnou kamerou ako je GoPro, ale ide skôr o akýsi osobný fotoaparát určený najmä pre rodičov, ktorí chcú zachytiť cenné chvíle so svojimi ratolesťami. Súčasťou kamery je jednoduchý upínací mechanizmus (klip), vďaka ktorému môžete kameru upevniť skoro na akékoľvek miesto.   
 

Google Clips
Zdroj: madeby.google.com.

 

Kamera Google Clips sníma fotky a krátke videá úplne automaticky – bez akejkoľvek vašej interakcie. Jediné, čo musíte urobiť je zapnúť kameru a následne to už funguje samo. Kamera dokáže rozpoznať tváre ľudí (aj tváre zvierať!), hľadá úsmevy a berie na vedomie aj podmienky, v ktorých sa nachádza (prostredie).  

 

"Nový spôsob ako zachytiť a uložiť si vzácne momenty" - produktové promo video: 

 


 

Ak si chcete pozrieť celý Google Event, tu je video na vzhliadnutie: 

Michaela

Michaela

Marketing Manager

Značky: