Google Fortunetelling ti nepredpovie budúcnocť, ale naučí ťa 1 dôležitú vec

Apr 11. 2017
Google Fortunetelling

Ak ste zvedaví, čo vás čaká v budúcnosti - peniaze, zdravie, láska - nástroj Google Fortunetelling vám veľmi nepomôže, hoci jeho názov k tomu zavádza.

Ako funguje Google Fortunetelling?

Na prvý pohľad sa zdá, že stačí len napísať otázku v súvislosti s vašou budúcnosťou a nástroj vám odpovie. Keď však začnete písať svoju otázku, nástroj začne automaticky vypĺňať políčko s prednastaveným zoznamom otázok ako:

 

  • “Stretnem sa ešte niekedy so svojou rodinou?"
  • “Prestanú niekedy ľudia medzi sebou bojovať?”
  • “Existuje miesto, kde ma prijmú?”
  • “Existuje miesto, kde môžem svojim deťom zabezpečiť bezpečnú budúcnosť?”

 

Google Fortunetelling

 

Po zakliknutí “Predict my future” sa objaví nová stránka, ktorá odhaľuje skutočný účel celého projektu. Stránka vysvetľuje, že nedokáže predpovedať budúcnosť, ale že viac ako 60 miliónov utečencov denne sa pýta otázky, či majú vôbec nejakú budúcnosť. Cieľom tohto projektu je teda zvýšiť povedomie ľudí o utečeneckej kríze a prinútiť ich zamyslieť sa nielen nad svojou budúcnosťou, ale aj nad budúcnosťou všetkých nás - ľudí.

Zaujímavosť na záver:

Zaujímavosťou je, že tento projekt nie je priamo spojený so spoločnosťou Google. Jeho iniciátorom je istá holandská spoločnosť, ktorá aby si ľudia uvedomili naliehavú situáciu s utečencami a nepozerali sa len na seba. Ak ste zvedaví, čo vás čaká v budúcnosti - peniaze, zdravie, láska - nástroj “Google Fortunetelling” vám veľmi nepomôže, hoci jeho názov k tomu zavádza.

“Skutočná” spoločnosť Google sa do tohto projektu však zapojila tiež. Na internet umiestnila viacero bannerov odkazujúcich na tento projekt a s cieľom vyzbierať nejaké príspevky na charitu.

 

Chcete si pozrieť ako vyzerá a funguje “Google Fortunetellig”? Kliknite SEM.

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.