Facebook Stories už nielen v telefóne... čo nás čaká?

Marketing Aug 12. 2017
Facebook Stories

Hoci by sa mohlo zdať, že trendové Stories, s ktorými prišiel Snapchat a následne Instagram i Facebook, už nemôže dosiahnuť väčších rozmerov... opak sa však stáva pravdou. Zo strany spoločnosti Facebook prichádza novinka. 

 

Niektorí používajú funkciu Stories pravidelne a s obľubou, iní na sa to hnevajú a vnímajú to ako zbytočnosť, ktorá ich len otravuje. Nech ste už vy na tom akokoľvek, spoločnosť Facebook uvažuje nad tým, že rozšíri túto funkciu už aj na desktopy. Ak sa tak stane, Stories by sa mali zobrazovať na pravej strane hore a nepútať tak až priveľkú pozornosť používateľa.  

 

Facebook Stories Touch4IT

 

Prečo nad tým Facebook vôbec uvažuje? 

Na internete sa v mnohých diskusiách na túto tému častokrát objavuje otázka: "Prečo?" Existuje hneď niekoľko dohadov, no najčastejšie uvádzaným je fakt, že Facebook Stories sú v porovnaní s Instagramom či Snapchatom najmenej používané. Instagram Stories v súčasnosti denne používa približne 250 miliónov používateľov a Snapchat Stories približne 166 miliónov. Sú to obrovské čísla a Facebook sa k nim so svojou funkciou ani len nepribližuje.  A práve toto je dôvod, ktorý mnohý uvádzajú ako príčinu spomínaného rozšírenia.  

 

Doposiaľ sa ešte s určitosťou nevie, či Facebook naozaj pristúpi na tento krok a v ktorých krajinách to bude dostupné. 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.