Facebook prinesie do sveta videí novinku s názvom "Watch"

Startupy Aug 12. 2017
Facebook Watch platforma

Spoločnosť Facebook sa rozhodla využiť obľúbenosť videí a rôznych šou a priniesť na trh novú video platformu pod názvom "Watch". Čo poskytne svojim používateľom?  

 

"Sledovanie videí na Facebooku má obrovskú silu spájať ľudí, rozvíjať konverzácie a podporovať celú komunitu – je to vskutku efektívny nástroj ako sa navzájom oslovovať a udržiavať kontakty. Zistili sme, že používatelia majú čoraz viac v obľube vyhľadávať videá v novinkách (News Feed), a preto sme sa rozhodli vytvoriť im na to špeciálne miesto,"

 

- hovorí Daniel Danker, riaditeľ zodpovedný za kompletný produkt.

 

Platforma "Watch" je aktuálne dostupná iba pre vybraných používateľov na americkom trhu, no už v blízkej budúcnosti sa má zaviesť pre celé USA a rozšíriť aj do ďalších krajín sveta. Bude dostupná na mobilných zariadeniach, stolných počítačoch, notebookoch, tabletoch či dokonca aj v niektorých TV aplikáciách od spoločnosti Facebook.  

 

Na platforme budete môcť sledovať rôzne videá a relácie (naživo alebo zo záznamu) a vytvárať si aj tzv. "Watchlist", aby ste nepremeškali nové epizódy svojej obľúbenej šou. "Watch" bude nastavené tak, aby ste mohli sledovať to, čo sa vám páči, a aby ste objavovali aj nové veci, o ktorých ste doposiaľ ešte nepočuli.

 

Nájdete tam aj kategórie ako:

 

  • "Most Talked About" ("Najviac diskutované"), 
  • "What's Making People Laugh" ("Čo ľudí rozosmeje") alebo 
  • "What Friends Are Watching" ("Čo sledujú priatelia"). 

 

Facebook Watch platforma Touch4IT
Zdroj: newsroom.fb.com.  

"Zistili sme tiež, že pre mnohých používateľov je pridávanie komentárov a reakcií na video rovnako dôležité ako samotné vzhliadnutie toho videa. Preto sme sa rozhodli, že na platforme "Watch" bude tiež možné komentovať videá a relácie a zapájať tak do diskusie aj svojich priateľov."  

 

Jedno je isté, na platforme "Watch" sa nájde každý - bude tam publikované všetko od reality šou, cez komediálne relácie až po živé vysielanie športu. Máte sa na čo tešiť!  

 

Ak vás to zaujalo, pozrite si aj krátke video s touto novinkou:

 

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.