Ďalšia aféra s batériami v smartfónoch, tentokrát od Apple

Technológie Dec 12. 2016
blog_preview

V tomto roku sme sa už dočkali jednej kauzy s problémovými batériami. Konkrétne išlo o nový Samsung Galaxy Note 7, ktorého batérie mali tendenciu sa samovznietiť. Samsung reagoval pohotovo a najskôr zastavil predaj a hľadal riešenie, nakoniec však model úplne stiahli z trhu. Teraz sa objavil problém s batériami v iPhone-och, ako sa k tomu postavil Apple?

samsung_galaxynote7
Obrázok: iphonedigital / Flickr

 

Z momentálne dostupných informácii vieme, že iPhone 6S ma problém s batériou. Apple vyhlásil, že postihnuté sú kusy vyrobené v septembri a októbri 2015. Pri výrobe komponentov do batérie boli vystavené vzduchu viac, ako by mali. Výsledkom je, že sa tieto batérie vybíjajú rýchlejšie a môžu sa neočakávane vypnúť. Apple upozorňuje, že nejde o bezpečnostnú závadu, práve naopak, vypnutie zariadenia má predísť jeho poškodeniu. Používatelia hlásia neočakávané vypnutia zariadenia už pri 30 – 40 %batérie. Problém sa začal prejavovať až teraz v chladných mesiacoch. Je to však všetko, alebo nám o probléme Apple nepovedal všetko?

 

Apple iphone

 

Asociácia čínskych spotrebiteľov sa o tento problém aktívne zaujíma a poslala už spoločnosti Apple niekoľko listov. Existujú dohady, že problém postihuje aj ďalšiemodely a to iPhone 6S Plus, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Jeden používateľ čínskej sociálnej siete Weibo sa vyjadril, že aj po výmene batérie spomenutý problém pretrváva. Naskytujú sa preto otázky, o aký veľký problém ide a čo Apple o ňom vie a nevie.

 

Apple i-phones
Obrázok: Kārlis Dambrāns / Flickr

 

Ak máte aj vy problém s vaším iPhone navštívte túto stránku a požiadajte o výmenu batérie. My sme tento problém videli aj na vlastné oči a nejde o príjemnú záležitosť, keď sa vám smartfón neočakávane vypne. Stretli ste sa s ním aj vy, alebo je váš iPhone spôsobilý na výmenu? Podeľte sa s nami o vašu skúsenosť na Facebooku.

Značky
Ďalšie články
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.