Technológie

Jan 12. 2018

10 najinovatívnejších noviniek na veľtrhu CES 2018

CES 2018

V dňoch 9.1. - 12.1. sa konal svetový veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2018, na ktorom bolo predstavených mnoho nových technológií. Je to obrovské podujatie, ktorého sa každoročne zúčastní viac 3 000 technologických spoločností a predstavia sa novinky, ktoré nútia návštevníkov otvárať ústa od prekvapenia. Ktoré z predstavených noviniek možno považovať za tie TOP? 

1. The Wall 

Kto potrebuje stenu, keď môže mať televízor? Spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu nový televízor s názvom "The Wall", ktorý má uhlopriečku neuveriteľných 146 palcov a 4K rozlíšenie displeja. Jeho zaujímavosťou je, že je vyrobený technológiou modulárnych diodov (MicroLED), ktoré vyžarujú svetlo samostatne a nepotrebujú tak žiadne podsvietenie či farebné filtre. MicroLED technológia ponúka dlhú životnosť displeja, nízku spotrebu energie a vysokú kvalitu obrazu.

2. The PowerDoplhin 

Drony už v súčasnosti idú po zemi, lietajú vo vzduchu... a teraz sú drony už aj vo vode. Nové zariadenie s názvom "The PowerDoplhin" dokáže zachytiť 4K video a fotografie pod vodou a pomocou sonaru dokonca vytvoriť topografické mapy oceánskej "podlahy". Okrem toho tiež vie hodiť návnadu a prilákať iné ryby... užitočné?    

3. The Samsung Flip 

Ak by niekto premýšľal nad tým, ako bude vyzerať pracovisko v budúcnosti, pravdepodobne sa tam nájde aj tento kúsok od spoločnosti Samsung. Ide o inteligentnú tabuľu s digitálnym displejom. Na Samsung Flip tak môžete kresliť klasicky ako na akúkoľvek inú bieľu tabuľu s tým rozdielom, že je schopná zdieľať svoju obrazovku s inými zariadeniami prostredníctvom komunikácie na krátke vzdialenosti (NFC) a ponúka množstvo zaujímavých dotykových ovládacích prvkov.  

4. Merge 6DoF Blaster 

Startup spoločnosť Merge venujúca sa virtuálnej realite si v poslednom období získala veľkú pozornosť. Svoju reputáciu bezpochyby zvýšila aj odhalením novej hračky - zbrane s názvom "Merge 6DoF Blaster" fungujúcej na AR technológií. Blaster sleduje váš pohyb v reálnom čase a umožňuje vám zúčastňovať sa rôznych prestreliek s inými hráčmi priamo vo vašom príbytku.    

5. Cloudious 9 Hydrology 9 

Prenosné odparovače sa v súčasnosti stali veľkým hitom a dominovali medzi novinkami v technologickej sfére. Namiesto toho, aby spoločnosti pokračovali v tomto trende pomalým tempom, spoločnosť Cloudious 9 sa do toho pustila vo veľkom. Na veľtrhu predstavili nové a úžasné odparovače Hydrology 9, ktoré kombinujú vyparovanie s jedinečným dizajnom vodovodného potrubia.    

6. Smacircle S1 

Pre mnohých ľudí je veľkou prekážkou v rámci bicyklovania sa uskladnenie samotného bicyklu. Tí, ktorí bývajú v bytoch zväčša neveria bicyklovým stojanom a boja sa, že veľmi rýchlo im odtiaľ ich bicykel zmizne. A práve tento problém vyriešila aj spoločnosť Smacircle. Na veľtrhu predstavili nový elektrický bicykel s názvom "Smacircle S1", ktorý sa dokáže v piatich krokoch zložiť do takej veľkosti, že sa vám zmestí aj do ruksaku.   

7. Vivo Fingerprint Sensor 

Skenovanie odtlačkov prstov nie je pri smartfónoch žiadnou novinkou, avšak spoločnosť Vivo priniesla niečo nové. Nejde o finálne zariadenie, ale skôr o koncept ako by mohli snímače prstov vyzerať v budúcnosti. Senzor od Vivo by sa mal integrovať priamo do displeja a keď je aktívny, rozsvietia sa iba pixely v spodnej časti, kde sa senzor nachádza.   

8. Lenovo Mirage Solo 

Spoločnosť Lenovo predstavila na veľtrhu nový headset Lenovo Mirage Solo, ktorý ponúka doteraz jeden z najjednoduchších spôsobov spoznávania VR sveta. Toto zariadenie využíva softvér Google Daydream a vďaka LCD displeju ponúka pôsobivé rozlíšenie a dobrý kontrast.    

9. Aibo Robot Dog 

Pamätáte si robotického psíka od spoločnosti Sony s menom "Aibo"? Na trhu sa objavil už v roku 1999, následne spoločnosť v roku 2005 pozastavila jeho výrobu a vrátila sa k nemu až po 12tich rokoch. Na veľtrhu CES 2018 predstavili nového robotického psa Aibo s mnohými vylepšeniami, ktoré potešia každého fanúšika.  

10. Vuze+ 3D 360 VR Camera 

Aké by to bolo pozrieť sa na svoj život z iného pohľadu? Nová kamera Vuze+ dokáže zachytiť virtuálnu realitu v reálnom čase, čo znamená, že vaša rodina či priatelia si môžu okuliare s virtuálnou realitou a vidieť to, čo vidíte aktuálne vy.   

Touch4IT redakcia

Touch4IT

Redakcia

Značky: