BeOnCourt: systém, ktorý ti pomôže rezervovať tenisový kurt

Naša práca Sep 17. 2017
beoncourt

V máji 2017 sme oficiálne spustili rezervačný systém s názvom BeOnCourt, ktorý určite poteší nejedného hráča tenisu. Ako sa začala spolupráca s klientom a čo nás najviac brzdilo pri vyvíjaní systému?

A takto sa to celé začalo...

V jeden slnečný a pokojný deň sa Michal – jeden z našich konateľov – stretol na tenisovom kurte s vtedajším potenciálnym klientom (a kamarátom) Marekom Šramekom. Zahrali si spoločne jednu partičku tenisu a potom prišiel na rad biznis. Marek spomenul, že má k dispozícií webovú aplikáciu na rezerváciu kurtov vo vybraných tenisových centrách, no nie je celkom spokojný s jeho fungovaním, ktoré mala na starosti iná firma. A vtedy sa Michal rozhodol ho pozvať do našej firmy na nezáväzné stretnutie, ktoré sa uzavrela dohodou, že sa vykoná audit danej webovej stránky. Výsledkom nášho auditu bol návrh na vytvorenie nového systému, ktorý by spĺňal všetky kritéria v rámci technológie, funkcionality, dizajnu a možnosti modifikovať niektoré prvky podľa potreby klienta. 

Vývoj trval približne 4 a pol mesiaca a oficiálne sa systém uviedol na trh 11. mája 2017.

Akým prekážkam sme museli čeliť?

Takou hlavnou prekážkou bola nutnosť odladiť niektoré moduly implementované treťou stranou, aby sme ich mohli použiť pri vývoji nového systému. Bolo to technicky náročnejšie a zabralo to aj viac času, no nakoniec sa nám to podarilo úspešne zvládnuť. Niekedy sme museli prerušiť práce aj kvôli iným – časovo náročnejším projektom a podrobnejšie diskutovať požiadavky na funkcionalitu zo strany klienta.
 

BeOnCourt

 

Čo sme sa naučili pri vývoji systému?

Naučili sme sa hľadať a nachádzať cestu zo slepej uličky, kedy sme sa zasekli a nedali sa riešiť veci, ktoré fungovať mali, ale z nevysvetliteľných príčin nefungovali. Stalo sa nám, že sme sa niekedy rozprávali o konkrétnych riešenia a po nejakom čase sme zistili, že ich vnímanie i chápanie bolo odlišné z oboch strán. Naučili sme sa tak nachádzať inovatívne riešenia a lepšie komunikovať medzi sebou. 

 

Michaela
Michaela Roštecká Marketing Manager
Značky
Máte projekt?
Porozprávajme sa

Chcete sa aj vy stať našim klientom?

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.