Aug 29. 2016

10 vecí, ktoré robia úspešní ľudia každý deň

úspešní ľudia

Úspech znamená naučiť sa zvládať neúspech bez straty entuziazmu a nadšenia. - Winston Churchill

1. Je pre nich dôležitá každá minúta

Väčšina ľudí si vo svojom kalendári zaokrúhľuje dĺžku trvania svojich stretnutí alebo úloh na celé hodiny. Úspešní ľudia si však cenia každú minútu, a preto si vopred plánujú všetkých 1 440 minút svojho dňa. Títo ľudia považujú čas za to najcennejšie, čo majú.

Aj legendárna olympijská gymnastka Shannon Millerová sa vyjadrila: “Ak je to možné, plánujem si svoj denný program minútu za minútou.”

2. Neustále sa učia

Úspešní ľudia vedia, že učenie nikdy nekončí. Neznamená to, že celý život chodia do školy alebo sa naháňajú za titulmi pred menom, jednoducho sa neustále učia - čítajú knihy alebo odborné časopisy, navštevujú konferencie alebo rôzne prednášky a učia sa od ostatných, ktorí sa dostali tam, kam sa chcú dostať aj oni.

 

úspešní ľudia

 

3. Robia chyby a berú si z nich ponaučenie

Úspešní ľudia sa neboja riskovať, pretože vedia, že ak aj spravia chybu, nesmú sa vzdať, ale musia pokračovať ďalej. Každá chyba človeku ukáže, čo treba spraviť inak, a preto je dôležité sa z nej poučiť a nevzdávať sa.

4. Nič ich nedokáže zastaviť pri dosahovaní svojich cieľov

Rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi je v tom, že úspešní ľudia urobia všetko pre to, aby dosiahli svoje ciele - idú aj “cez mŕtvoly”. Je jedno, koľko prekážok sa objaví na ich ceste k úspechu, oni ich prekonajú, aby dosiahli svoj cieľ.

5. Starajú sa o seba

Kedy ste naposledy videli úspešného človeka, ktorý by bol obézny? Samozrejme, existujú aj výnimky, ale tých nie je veľa. Úspešní ľudia zväčša vedia, že potrebujú dostatok energie, aby sa dokázali dostať dopredu, a preto sa starajú o to, aby mali zdravú životosprávu a dostatok odpočinku.

 

active

 

6. Vždy prídu domov na večeru

Úspešní ľudia vedia, čo je pre nich v živote najdôležitejšie a čo si cenia. Jednou z týchto vecí je samozrejme aj práca, no rovnako dôležitou hodnotou je pre nich aj rodina. Vždy si dajú záležať na tom, aby sa jej dostatočne venovali a podporovali každého jej člena.

7. Veria sebe aj svojim víziám

Aby človek zvládol všetky prekážky na svojej ceste k úspechu, musí sa naučiť veriť si. Úspešní ľudia to vedia a často si to pripomínajú. Ak totiž nebudeš mať dôveru vo svoje vízie, veľmi ľahko sa vzdáš.

8. E-maily si čítajú zväčša iba 1-krát denne

Úspešní (a najmä produktívni) ľudia si nekontrolujú e-maily po celý deň. Nenechajú sa vyrušiť každým upozornením alebo pípnutím a venujú sa poctivo svojej práci. Na vybavovanie e-mailových správ si vyčlenia počas dňa konkrétny čas a venujú sa im len počas neho.

9. Riadia sa pravidlom 80/20

Ide o tzv. Paretovo pravidlo, ktoré hovorí o tom, že 80% výstupov je výsledkom 20% vstupov. Čo to znamená? Úspešní ľudia musia vedieť, ktorých 20% činností urobiť, aby im to prinieslo najväčšie výsledky (80%).

10. Idú iba na také stretnutia, ktoré pre nich majú cenu

Americký investor Mark Cuban raz povedal: “Na stretnutie choďte len vtedy, keď viete, že vám ten človek rovno vypíše už aj šek”.

Netreba to brať doslovne, no určite na tom niečo je. Úspešní ľudia nechodia na stretnutie s každým, kto im napíše e-mail. Svoj čas si vážia, a preto idú len na takú schôdzku, od ktorej očakávajú, že im niečo prinesie.

Touch4IT redakcia

Touch4IT

Redakcia

Značky: