Blog

drupal 9

Development

Jun 18.

Aktualizácia Drupalu 8 na Drupal 9: Skúsenosti zo skutočného sveta

Teória jednoduchej aktualizácie z Drupalu 8 na Drupal 9 bez komplikácií znie výborne. Poďme však spoločne zistiť, či je to naozaj jednoduché aj v skutočnosti.

teemea

Naša práca

May 26.

Prečo by školy mali používať našu vzdelávaciu aplikáciu Teemea?

Soficreo, našu vzdelávaciu divíziu Touch4IT, sme založili v  októbri 2019, ešte netušiac, aké vhodné načasovanie sme si zvolili. Soficreo je pre nás „ateliér mnohých tvorcov“.

drupal 9

Technológie

Apr 27.

Drupal 9 sa blíži!

Nebude to revolúcia ako v prípade Drupal 8. Pôjde o jeho evolúciu. Nový Drupal 9 by mal byť uvedený na trh 3. júna 2020 a spolu s ním aj posledná väčšia aktualizácia Drupal 8 - Drupal 8.9.

raspberry pi

Development

Mar 30.

Ako zachytiť prichádzajúcich ľudí a vozidlá pomocou Raspberry Pi a LIDAR

Použitím pohybového senzora a kamery spolu s Raspberry Pi a prístupom na internet môžete vytvoriť databázu ľudí vchádzajúcich do vašej budovy, tabuliek s evidenčným číslom áut, atď.

microservices architecture

Development

Mar 18.

Architektúra mikroservisov – čo to je a  prečo ju používame (1. časť)

Počuli ste už o termíne architektúra mikroservisov? Je to jedna z možných alternatív ku všeobecne známej monolitickej architektúre.

work in a team

News

Mar 16.

Ako pracovať v tíme v čase koronavírusu

Počas najbližších týždňov nás v  súvislosti s  epidémiou COVID-19, známeho tiež ako koronavírus, čaká mnoho zmien a obmedzení v  našom každodennom živote.

docker raspberry pi 4

Development

Mar 3.

Docker na Raspberry Pi 4.... bude to fungovať?

V súčasnosti je už štvrtá generácia Raspberry Pi veľmi dobre pripravená aj na náročnejšie technologické riešenia. Skúsili ste už aj vy niekedy použiť Raspberry Pi na vašom projekte?


friends in touch4it

Zo života firmy

Oct 18.

Najprv priatelia a až potom kolegovia...

Ten, kto zažil atmosféru u nás a ocitol sa medzi našimi ľuďmi v tíme, to už vie. Sme priatelia, ktorí si navzájom radia, motivujú sa, posúvajú sa dopredu a zabávajú sa.

web analytics

Marketing

Oct 9.

Webová analytika: bez nej to nie je ono

Webová analytika predstavuje proces analýzy správania sa návštevníkov webovej stránky. Prečo je to také dôležité a čo to môže priniesť?

customer experience

Dizajn

Aug 22.

Čo je customer experience a prečo sa pri návrhu digitálnych produktov na ňu sústrediť?

Nie je to až tak dávno, čo sa v celom online spektre začalo intenzívne skloňovať pomenovanie user experience (UX). Dnes je tento pojem často zahŕňaný do väčšieho celku – customer experience.

contextual marketing

Marketing

Jul 29.

Kontextuálny marketing: Ako navrhnúť správnu stratégiu?

Na web prichádzajú návštevníci s rôznymi potrebami a požiadavkami. Ako prispôsobiť obsah konkrétnemu návštevníkovi alebo skupine návštevníkov s rovnakým zámerom?

vltava run v 2019

Zo života firmy

Jun 6.

Ako sme zabehli Vltava Run 2019?

Ako 12-členný tím bežcov i nebežcov sme sa vybrali na štafetový beh Vltava Run 2019, ktorý sa tiahol od Šumavy až do Prahy. Ako pocity sme mali v cieľovej rovinke?

artificial intelligence

Technológie

May 16.

Prečo má umelá inteligencia stále väčší a väčší význam?

Pojem „umelá inteligencia“ je dnes už veľmi diskutovanou a trendy témou v oblasti technológií, o ktorú už bezpochyby zavadil každý, minimálne aspoň jedným uchom. Čo je to umelá inteligencia, ako funguje a kam smeruje?

Dohodnite si s nami video hovor

Vyplňte formulár alebo nám pošlite e-mail. V prípade, že sa bojíte o svoj nápad, pošleme vám dohodu o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií a váš nápad bude v bezpečí.